-

re-or

Komentarze użytkownika

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

No proszę. Jak Karoń wieszczy "otwarty konflikt", w sensie "on i jego ludzie vs środowisko SN", to może oznaczać tylko jedno. Oni awansowali Szkołę z poziomu "udajemy że nie istnieje" do poziomu rywala. Rywala, którego należy eksterminować, ale jednak rywala. W mniemaniu Karonia już sam fakt takiej nobilitacji powinien skłonić SN do ucałowania królewskiego pierścienia w geście wdzięczności.

 

A odnośnie etosu pracy to się zastanawiam, czemu Karoń nie pisze tak dużo o etosie dystrybucji na przykład. Bo chyba w ogóle nie pisze? Ciekawe jaką wtedy gawędę by nawinął tym wszystkim "wynazalcom smartfonów" i ciężko pracującym ludziom, że mimo zarzynania się całe życie jakoś nadal nie ma tego dobrobytu.

re-or
18 listopada 2018 10:28

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Z tym metrem oczywiste, że to śmierdzi na kilometr. To tak jakby w środek misternej, realnie wyglądającej intrygi wsadzić wilka przebranego za babcię licząc, że Czerwony Kapturek się nie kapnie. Tylko, że on się rzeczywiście nie kapnął, więc i takie łopatologiczne bzdury w filmach uchodzą za autentyczne.

re-or
16 listopada 2018 18:41

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Z tą emfazą to w Czasie mroku akurat jest nie bardzo, bo Churchill dostaje wścieku jak się dowiaduje, że lud mało chętnie reaguje na jego "prośbę". Natomiast w Dunkierce rzeczywiście emfaza i poczucie obowiązku jest. I chyba głównie tym się te filmy różnią.

No i oczywiście że wstydu nie było. Oni raczej nie wiedzą co to wstyd.

re-or
16 listopada 2018 18:38

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Fakt. Są tylko jakieś samoloty i latające kule.

re-or
16 listopada 2018 18:35

@Bon Zdrowotny (16 listopada 2018 10:59)

A składka na taki bon to by ile wynosiła?

Bo jak rozumiem, to najpierw podnosimy składkę (te 6% pkb zobowiązuje), a potem mówimy ludziom, że mają prawo nie "do wszystkiego", jak jest teraz, tylko do kwoty max 500tys?

re-or
16 listopada 2018 18:34

@Ekstraklasa polskiego biznesu (15 listopada 2018 13:13)

Ciekawa historia. Jak widać kwestia "nie wiemy skąd wziął pierwszy milion" jest ponadczasowa.

Ciekawe jest też, że te statki pływały po Bałtyku aż do zatonięcia. Losowanie "w marynarza" nabiera nowego wymiaru w tych okolicznościach. Biedni nieszczęśnicy, którzy zamykal cykl życia węglowca...

Poza tym te nazwy statków po przemianowaniach, takie wojenne. Brakuje tylko Wołodyjowskiego. No i pewnie paru wojaków z Dunkierki na nich też się ewakuowało.

 

 

re-or
16 listopada 2018 18:31

@O rzewnych historiach zastępujących duchowość (15 listopada 2018 07:24)

Aż musiał w ostatnim zdaniu wprost wyśpiewać co chciał przekazać. Żeby nie było, że ktoś nie załapał, że chodzi tylko to to, żeby się ludzie kochali i w ogóle nie kłocili (ludziska, kochajcie się!) , bo to zło. Chociaż tu można wpaść w dysonans, bo jak to może być zło, skoro zła nie ma? Tzo znaczy niby jest, bo wszystko jest złe, ale skoro wszystko jest złe po równo, to tak jakby tego zła nie było.

A w ogóle taka figura, że zarówno "ci na dole" i "ci na górze" to jedna mafia, która nas tutaj na ziemi bezwstydnie wykorzystuje nie jest jakaś nowa. Wtedy trzeba szukać punktu odniesienia "poza układem" i niechybnie trafia się w objęcia "etosu pracy" oraz "dobrego wujka", który i przytuli, ...

re-or
15 listopada 2018 10:32

@Imperium kontratakuje? (13 listopada 2018 16:47)

A tego nie wiedziałem. Ciekawe czy Dalajlama robi takie audiencje komercyjnie jak jakiś Wałęsa czy inny Clinton, czy za friko; przypadkiem przechodząc, z tragarzami.

re-or
13 listopada 2018 19:30

@Imperium kontratakuje? (13 listopada 2018 16:47)

Suplement:

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała we wtorek wieczorem na listę ostrzeżeń nowy podmiot. To Idea Bank. Wpis nie ma jednak związku ze stricte działalnością bankową, a podejrzeniami dotyczącymi złamania prawa w obszarze oferowania instrumentów finansowych i doradztwa. KNF informuje, że podstawą wpisania Idea Banku SA na listę ostrzeżeń publicznych KNF są ustalenia dotyczące czynności wykonywanych przez Bank w latach 2016-18 w zakresie aktywności na rynku kapitałowym bez posiadania odpowiednich zezwoleń KNF.

 

Chodzi oczywiście o GetBack.

re-or
13 listopada 2018 19:28

@Właściwe emocje (11 listopada 2018 08:21)

Prawo miedzynarodowe istnieje żeby uwiarygadniać decyzje tych, którzy je kreują. Czyli ono brzmi tak jak sobie życzy ten kto ma największa maczugę w okolicy. Czyli jest, ale jakby go nie było. W sensie nie jest żadnym stałym punktem odniesienia.

Natomiast co do tych depesz, to owszem, JP informował o niepodległości, ale w drugą stronę szły depesze informujące o róznych innych rzeczach. Kredytach, przekazywaniu sprzętu z demobilu, żeby można było klepać miski sąsiadom itd. Tak że wiesz, to nie byłoby takie zupełnie nic, gdyby ktoś w tamtych stolicach stwierdził, że jednak nie uznają depesz Piłsudskiego i tego co on tam wypisuje.

re-or
11 listopada 2018 17:18

@Właściwe emocje (11 listopada 2018 08:21)

Myślę, że można było. Jestem wręcz pewien, że dwie trzy dekady odpowiednio sprofilowanej politycznej pracy doprowadziłoby do tego, że Polacy by sobie Polskę wykupili po prostu i nikt nie musiałby za nią oddawać życia.

 

Prowadzenie konsekwentnych działań przez 20-30 lat to jest marzenie. Wtedy i teraz. Niestety chyba niewykonalne. Bo już po kilku latach wyskoczą nowi, młodzi, którzy będą pytać "dlaczego", "po co", "kiedy będą efekty". I wszstko rozpierniczą w egzaltacji. Będą nawet mieć na tą okoliczność chojnych sponsorów.

Dlatego takie działania nie powinny być jawne, bo wtedy jest choć cień szansy na ich realizację. A to z kolei prowadzi do konstatacji, że nie mogą podelgać decyzjom "demokratycznym".

Dzisiaj to j ...

re-or
11 listopada 2018 10:54

@Czy niepodległość Polski zaczęła się u brzegów Dardaneli? Z nie tak dawnej historii… (10 listopada 2018 16:54)

Świetny tekst. Można powiedzieć - tradycyjnie.

Kilka refleksji

- Po lekturze - o ile przyjąć, że hipoteza jest trafna - łatwiej zrozumieć, czemu Churchill był tyle lat topowym politykiem w WB. Na zdrowy rozum tego faceta dawno powinny były zniszczyć jego fatalne wybory i decyzje polityczne. Bo przecież nie dość, że były te niesławne Dardanele, to jeszcze w temacie polityki partyjnej Churchill był człowiekiem nielojanym, i który raczej nie budził zaufania. A mimo to cieszył się ogromną władzą i wpływami. Jak widać po prostu jego rozliczano z realizacji celów prawdziwych, niejawnych , a nie oficjalnie deklarowanych. A w tym był jak widać bardzo skuteczny.

- Ile to razy w historii WB słała na skrajnie niebezpieczne odciniki frontu, najlepiej takie pozorowane, żołnie ...

re-or
11 listopada 2018 10:43

@Czy niepodległość Polski zaczęła się u brzegów Dardaneli? Z nie tak dawnej historii… (10 listopada 2018 16:54)

Mam taką teorię, że tym czymś strategicznie ważniejszym, było po prostu rozdbornienie bytów państwowych. Przed wojną państw było kilka. Każde z nich w ten czy inny sposób wykształciło własny system kredytowania, "własną" oligarchię bankierską. Biorę to słowo w cudzysłów, bo pewnie to raczej oligarchie miały własne państwa, a nie odwrotnie.

Tymczasem już od połowy XIXw (conajmniej) trwały intensywne prace na wielkim skokiem na bank. Miał bowiem powstać bank wszystkich banków. Jedna mafia, która miała wszystkimi innymi rządzić. I ta nowa mafia musiała mieć rzeszę klientów. Na klientów zaś najlepiej nadają się państwa małe i średnie. Takie, które walczą o przetrwanie. Najlepiej jakby było dopiero co powstałe. Wtedy będą ...

re-or
11 listopada 2018 10:35

@Prawdziwe Autorytety trzeba szanować (10 listopada 2018 09:15)

To prawda, że bardziej. To jest chyba wynik tego, że deklaratywnie oni są bardziej "wielowymiarowi". Tacy niby od sasa do lasa. Przez co trudniej u nich znaleźć typowych odszczepieńców, co do których można by taką broń użyć. Bo to taka magma, że wszystko może być jednocześnie "w" i "poza".

re-or
10 listopada 2018 11:46

@Prawdziwe Autorytety trzeba szanować (10 listopada 2018 09:15)

Trzymają się tej Romaszewskiej jak pijani płotu. Podobnie ja wcześniej Staniszkis. Zaraz będzie Zybertowicz i tak to się kręci.

Ale jakoś nie mam złudzeń. W obie strony to działa. To typowa dla piaskownicy metoda uprawiania polityki. Na zasadzie "mamo, ale to on zaczął". Demokracja po prostu.

re-or
10 listopada 2018 11:28

@Prawdziwe Autorytety trzeba szanować (10 listopada 2018 09:15)

Ja słyszałem, że teraz w architekturze jest taki trend, że skoro technologie (nie tylko budowlane, ale też np kilmatyzacja, informatyka itd) tak się rozwijają, że za 30-40 lat budynki sa do nich niedostosowane, to trzeba te budynki tak projektować, żeby nadawały się za te 30 lat do szybkiej rozbiórki. Będzie taniej niż adaptacja do nowych technologii. Gdzieś w para-agorowych mediach to niedawno było wałkowane. Może w Newsweeku? Moi rodzice kupują - o nieszczęśni - co tydzień Newsweeka i tam mogłem to u nich podczytać. I podobno w takiej Holandii tak się teraz buduje nowe dzielnice biurowe.

Tylko że to nie dotyczy budynków budowanych do teraz, nie mówiąc o tych sprzed 30-40 lat, tylko tych, które dopiero teraz powstają. Tzn teraz te stare też się rozbiera, ...

re-or
10 listopada 2018 11:23

@Ile kosztuje Podlasie? (9 listopada 2018 17:14)

Nawet w ten sposób.

re-or
9 listopada 2018 21:37

@Ile kosztuje Podlasie? (9 listopada 2018 17:14)

Zajrzę na pewno. Dzisiejszy krótki wpis to w zasadzie tylko szybka refleksja, ad hoc. Na pewno wymagająca pogłębienia.

re-or
9 listopada 2018 21:30

@Ile kosztuje Podlasie? (9 listopada 2018 17:14)

Kawały o Wąchocku... sam się z nich zaśmiewałem za małolata. Kto tak nie miał? A ich skutkiem jest to, że do dziś określenie "wieśniak" jest niemal wyłącznie pejoratywne. Co jak sądzę też nie jest przypadkiem.

Natomiast co do antyszczepionkowców to się zgadzam. Też nie mam nic przeciw szczepieniom, ale wykorzystywanie w propagandzie tej ostatniej śmierci malucha jest nie na miejscu. Słyszę, że zabiły je pneumokoki. To ja się pytam gdzie był Arłukowicz przed 2017, kiedy to szczepienie przeciw pneumokokom nie było obowiązkowe? A i same pilęgniarki wypowiadały się o nim sceptycznie wtedy. To on ma krew (albo tą potencjalną krew) na rękach tych wszystkich dzieciaków, które przed 2017 szczepione nie były? On się na to godził?

re-or
9 listopada 2018 21:22

@Ile kosztuje Podlasie? (9 listopada 2018 17:14)

To może być moda w tym sensie, że młodzi to podchwycili jak powiedzmy nową fryzurę. Bo kto pierwsze takie memy wyprodukował to nie wiemy, ale jak już chwyciło, to się samo napędza rękami małolatów. I teraz jadą na patencie, którego istoty nie rozumieją kompletnie. Tak że dla nich to może być zjawisko modowe, ale nie dla tych, którzy takie rzeczy inspirują - jeśli traktować to jako "modę", to możemy ich nazwać "kreatorami mody". Kreatorzy zaś jak to kreatorzy - swoje cele mają. I jak uczy historia najłatwiej je osiągać rękami niedojrzałych małolatów, albo egzaltowanych wariatów.

re-or
9 listopada 2018 21:13

Strona 1 na 3.    Następna