-

re-or

Komentarze użytkownika

@Świat jest dziwny a Polskę toczy faszyzm, czyli neobolszewicy idą przez Europę. (2 czerwca 2019 20:22)

Mógłby co najwyżej próbować. Poza krąg jego znajomych by to nie wyszło.

No chyba żeby stało się potrzebne, choćby do jakiejś prowokacji. Albo wręcz mogły by być stworzone przez jakiegoś prowokatora. To wtedy tak. Obawiami się zresztą, że tego typu teksty mogą nawet już istnieć i czekać na dogodny moment.

re-or
2 czerwca 2019 21:38

@Świat jest dziwny a Polskę toczy faszyzm, czyli neobolszewicy idą przez Europę. (2 czerwca 2019 20:22)

To juz było, więc wzorce jest skąd czerpać. Łącznie z aktami wykonawczymi. Schizofrenia bezobjawowa to się zdaje nazywało.

To jest oczywiście przerażające (tzn to znalezisko i cała ta historia), ale w gruncie rzeczy to wszystko już było. Tylko na innym etapie postępu, pod innymi nazwami i pod innymi hasłami (dopasowanymi do etapu). Oni zresztą wszyscy wykrzekają się przemocy, jak Mao czy inny Pol Pot. Są znakomicie wykształceni i w ogóle pełni troski i dobrej woli. Tylko na mecie są "wypaczenia", obozy pracy i zagłada milionów ludzi.

re-or
2 czerwca 2019 21:35

@Sportowy świat nam ucieka (2 czerwca 2019 18:42)

Zauważyłem :)

A tak generalnie to ostatni raz hokej mnie kręcił w trakcie IO Calgary. Wtedy nawet na łyżwach jeździłem, teraz miałbym kłopot z tym. Słynna poprzeczka Morawieckiego (?), afera z dopingiem... potem jakoś mi przeszło. Nie wiem, może dlatego że krążek w tv słabo widzę. Z późniejszych czasów to pamiętam jak byłem naście lat temu w Pradze w trakcie MŚ hokejowych. To byl szok jak tam ludzie tym żyli. No cóż, widać u nich to jest topowa dyscyplina od strony kibicowskiej.

re-or
2 czerwca 2019 19:29

@Sportowy świat nam ucieka (2 czerwca 2019 18:42)

Takie coś jak lodowisko pełnowymiarowe, poważna pływalnia, stadion itd to w dużych miastach powinien byc standard. Tylko u nas wyszłoby tak, że m2 lodowiska kosztowałby jakieś astronomiczne pieniądze, plus masa bankructw podwykonawców. Jak sobie przypomnę koszty (i wałki) budowy stadionów na ME to jeszcze mną telepie.

re-or
2 czerwca 2019 19:25

@Sportowy świat nam ucieka (2 czerwca 2019 18:42)

Comarch to nie Filipiak czasem?

re-or
2 czerwca 2019 19:19

@Zagubieni ulubieńcy (1 czerwca 2019 08:35)

Bardzo możliwe. Nie powinniśmy jednak zapominać, że to niekoniecznie ich (dzieci) świadomy wybór, bo są tylko dziećmi. Podatnymi na manipulacje, deprawacje itd. To po prostu smutne.

re-or
1 czerwca 2019 12:57

@Zagubieni ulubieńcy (1 czerwca 2019 08:35)

W sensie słodycze, dosładzanie itp? Zgadza się, że w wielu przypadkach to jest rozwiązanie. To oczywiście pewne uproszenie, ale rozumiem myśl.

No i jest to bardzo, bardzo trudne. Tym bardziej, że zaraz po "odstawieniu" mogą się pojawiać objawy hipoglikemii, bardzo nieprzyjemne. Robi się słabo, trzęsą się ręce... To trochę jak efekt odstawienia narkotyku, choć działający na innej zasadzie. Z tym że temat jest bardziej złożony i jest wiele osób (ostatnio to plaga, bo jest moda na "keto") w ogóle ogranicza węglowodany i pakuje się w kłopoty, bo robi to bez głowy.

Niestety jak się człowiek raz zapuści, zwłaszcza mocno, to odkręcania jest bardzo trudne. A tu mówimy o dzieciach, które się zapuszczają, bo... dużo by pisać. One coraz części ...

re-or
1 czerwca 2019 12:54

@Zagubieni ulubieńcy (1 czerwca 2019 08:35)

Z tą modą na fitness to jest niestety tak, że ona owszem istnieje, ale jest to bardzo płytkie. Bo to w końcu moda, to jakie ma być. Ci ludzie biegają więc od jednej magic pill do drugiej i liczą na cuda. Czytają różne bzdury od powiedzmy Ani Lewandowskiej (która np kiedyś stwierdziła, że olej kokosowy jest dobrym źródłem białka) i jeszcze w to wierzą. Do mnie co i rusz trafia ktoś z pytaniem "a czy dieta (tu pada jakaś nazwa) to jest dobra na schudnięcie"? I jeszcze żeby tak schudność ze 20kg do wakacji. Te nazwy diet tak szybko się tworzą, że czasem nie wiem o czym mowa i to ja wychodze na durnia, a nie oni :) Ja czasami (w żartach, choć w sumie z chorób żartowac się nie powinno) wtedy mówię, że 20kg do wakacji to najlepiej będzie nogę ampu ...

re-or
1 czerwca 2019 11:24

@Zagubieni ulubieńcy (1 czerwca 2019 08:35)

Bywają takie filmy czy seriale przedstawiające tzw upadek Rzymu. Tą całą dekadencję ówczesną, rozpustę i szaleństwa. One często wywoływały rekację w rodzaju "patrzcie jacy degeneraci i durnie, przez swoją pychę rozwalili imperium". Teraz to chyba takie reakcje już nie są możliwe. Teraz to raczej jak instrukcja obłsugi dobrej zabawy. Zupełnie pozytywna sprawa.

re-or
1 czerwca 2019 09:23

@O konserwatyzmie politycznym i nagłym ataku Chińczyków (30 maja 2019 08:36)

Sami zaś Chińczycy, o ile czegoś na szybko nie wymyślą, czegoś co uzasadni ich militarną ekspansję, po staremu staną się obszarem kolonizacji.

 

Tak zwani ekonomiści opisujący dzisiaj "wojnę handlową" USA-Chiny zdają się kompletnie nie zauważać, że gra idzie nie o jakieś tam cła,  eksporty czy bilanse handlowe. Idzie o to, że Chiny chciałyby przejąć monopol FED-u na bycie fabryką pieniędzy. Im się chyba wydaje, że jak już skupią z rynku całe złoto i wszystkie dolce, to tak się stanie. No nie stanie się, bo wtedy usłyszą, że od dziś złoto i dolce są passe, i od teraz to my handlujemy paciorkami. I Chiny takie dictum mogą zanegować wyłącznie siłą fizyczną, czyli spalić fabrykę paciorków. To jest/będzie uzasadnienie wenwętrzne. A uzasadnienie dla świata z ...

re-or
30 maja 2019 12:42

@Ludzie, którzy lubią przegrywać wybory (30 maja 2019 06:54)

Profesor na bazie mapki wyników wyborczych postuluje Polskę federacyjną, podzieloną na część postępową i wsteczną.

Powinien był jeszcze dorzucić jakąś propozycję przesiedleń. Masowych. Przecież po obu stronach pozostają niebagatelne mniejszości. Takie 30-45%. Bez przesiedleń będzie wojna domowa jak nic. A taki Śląsk czy woj. Opolskie to powinno zostać jakimś rodzajem kondominium. Bo tam jest 50/50 chyba.

re-or
30 maja 2019 12:09

@Uczłowieczanie kobiet - od deformacji do stylizacji (27 kwietnia 2019 09:59)

Taka mądrość etapu rewolucji. Pierwotnie chodziło tylko oto, by kobiety wygnać z domów do roboty. A jak już wygnano, to kolejnym korkiem jest wygnać je do sklepów. Nie wiem co będzie kolejnym etapem, ale na pewno ci co teraz się posługują się nazwą "LGBT', będą napiętnowani przez kolejną falę rewolucji. Bo skrót LGBT jest sam w sobie seksistowski, a na dodatek podkreśla, że płcie są dwie (Bi). Za jakiś czas będzie to traktowane z taką rezerwą jak dziś - powiedzmy - wierszyk o Murzynku Bambo. Niby wiemy, że był, ale dzś już nie uchodzi. I ci różni Sierakowscy to właśnie sobie sadzą drzewa, z których ktoś za jakiś czas wystruga im ideologiczne trumny. No ale nie sposób przewidzieć tak dokładnie co zastąpi LGBT. A nawet gdyby, to i tak zo ...

re-or
27 kwietnia 2019 14:11

@Uczłowieczanie kobiet - od deformacji do stylizacji (27 kwietnia 2019 09:59)

Niby tak, ale nadal są stosowane triki sugerujące, że dany produkt jest wyłącznie dla kobiet. Generalnie jeśli produkt jest "od X", to jest on kierowany do kobiet. Jeśli jest "produkowany przez X" (albo cokolwiek innego w tym stylu), to jest dla mężcyzny, albo dla każdego. Lody Algida są dla wszystkich, lody od Algidy sa dla kobiet. Tak jest na pewno, ale nie wiem dlaczego. Widać ktoś policzył, że kobiety wolą jak się im mówi, że coś jest "od kogoś". A mężczyzn to chyba odstrasza z kolei, bo nie słyszłem nigdy od Astrze od Opla. Chociaż gdyby było jakieś typowo kobiece auto, to może i błoby ono on Opla?

re-or
27 kwietnia 2019 14:01

@Czy dominujący samiec alfa może być dobrym pisarzem? (17 kwietnia 2019 09:08)

Ciekawy koncept. A na tak zwanym rynku działa coś dokładnie odwrotnego. Tzn jak już jest ktoś "z nazwiskiem", to on już nic nie pisze, tylko właśnie opowiada, w którym segmencie jest dana pozycja. Piszą natomiast inni. Anonimy jakieś. Np ciekawe ilu takich autorów-duchów ma ten cały Mróz, co niby sam pisze kilka książek rocznie, a jeszcze doktorat w międzyczasie machnął.

re-or
17 kwietnia 2019 11:15

@Wkurzyliśmy Karonia (18 listopada 2018 07:46)

No proszę. Jak Karoń wieszczy "otwarty konflikt", w sensie "on i jego ludzie vs środowisko SN", to może oznaczać tylko jedno. Oni awansowali Szkołę z poziomu "udajemy że nie istnieje" do poziomu rywala. Rywala, którego należy eksterminować, ale jednak rywala. W mniemaniu Karonia już sam fakt takiej nobilitacji powinien skłonić SN do ucałowania królewskiego pierścienia w geście wdzięczności.

 

A odnośnie etosu pracy to się zastanawiam, czemu Karoń nie pisze tak dużo o etosie dystrybucji na przykład. Bo chyba w ogóle nie pisze? Ciekawe jaką wtedy gawędę by nawinął tym wszystkim "wynazalcom smartfonów" i ciężko pracującym ludziom, że mimo zarzynania się całe życie jakoś nadal nie ma tego dobrobytu.

re-or
18 listopada 2018 10:28

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Z tym metrem oczywiste, że to śmierdzi na kilometr. To tak jakby w środek misternej, realnie wyglądającej intrygi wsadzić wilka przebranego za babcię licząc, że Czerwony Kapturek się nie kapnie. Tylko, że on się rzeczywiście nie kapnął, więc i takie łopatologiczne bzdury w filmach uchodzą za autentyczne.

re-or
16 listopada 2018 18:41

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Z tą emfazą to w Czasie mroku akurat jest nie bardzo, bo Churchill dostaje wścieku jak się dowiaduje, że lud mało chętnie reaguje na jego "prośbę". Natomiast w Dunkierce rzeczywiście emfaza i poczucie obowiązku jest. I chyba głównie tym się te filmy różnią.

No i oczywiście że wstydu nie było. Oni raczej nie wiedzą co to wstyd.

re-or
16 listopada 2018 18:38

@Churchilla walka ze złem, czyli o wizycie w metrze (15 listopada 2018 11:39)

Fakt. Są tylko jakieś samoloty i latające kule.

re-or
16 listopada 2018 18:35

@Bon Zdrowotny (16 listopada 2018 10:59)

A składka na taki bon to by ile wynosiła?

Bo jak rozumiem, to najpierw podnosimy składkę (te 6% pkb zobowiązuje), a potem mówimy ludziom, że mają prawo nie "do wszystkiego", jak jest teraz, tylko do kwoty max 500tys?

re-or
16 listopada 2018 18:34

@Ekstraklasa polskiego biznesu (15 listopada 2018 13:13)

Ciekawa historia. Jak widać kwestia "nie wiemy skąd wziął pierwszy milion" jest ponadczasowa.

Ciekawe jest też, że te statki pływały po Bałtyku aż do zatonięcia. Losowanie "w marynarza" nabiera nowego wymiaru w tych okolicznościach. Biedni nieszczęśnicy, którzy zamykal cykl życia węglowca...

Poza tym te nazwy statków po przemianowaniach, takie wojenne. Brakuje tylko Wołodyjowskiego. No i pewnie paru wojaków z Dunkierki na nich też się ewakuowało.

 

 

re-or
16 listopada 2018 18:31

 Poprzednia  Strona 2 na 5.    Następna